Szklarska Poręba: Dolina Szczęścia

Dolina Szczęścia

Mieszkanie w centrum Karpacza sprzedam

Zobacz aktualny obraz z kamery Kamera w Dolinie Szczęścia w Szklarskiej Porębie

Chatka GórzystówJakuszyce droga przy Polanie

Dolina Szczęścia w Szklarskiej Porębie

Szklarska Poręba jest niewielkim pod względem ludności miasteczkiem położonym na bardzo rozległym terenie, jedni uważają to za zaletę, inni za wadę. Jednak dzięki rozproszeniu dzielnic miasta na dużej powierzchni możemy wybrać sobie miejsce zakwaterowania w okolicy, która nam najbardziej odpowiada.

Dolina Szczęścia jest cichym zakątkiem miasta Szklarskiej Poręby, położona z dala od centrum miasta w jego północnej części. Doświadczymy tu ciszy i spokoju, co pozwoli bardziej docenić zmieniające się krajobrazy w zależności od pory dnia czy też oświetlenia a całość sielankowej atmosfery dopełni szum krystalicznie czystego potoku. Warunki klimatyczne w Szklarskiej Porębie zbliżone są do miejscowości alpejskich położonych na wysokości 1200 m n.p.m. Jednym z większych atutów miasta jest długo utrzymująca się pokrywa śnieżna ponad 110 dni w roku, aczkolwiek w ciągu ostatnich dwóch lat śniegu brakowało.

W Polsce niewiele jest obszarów tak sprzyjających rekreacji jak okolice Szklarskiej Poręby. Znajdziemy tu jeden z największych ośrodków narciarskich w Polsce SkiArena Szrenica, największych ośrodek narciarstwa biegowego Jakuszyce zaś latem, turyści do dyspozycji mają gęstą sieć szlaków pieszych i rowerowych.

2014.12.16 - Przykładowy obraz z kamery

Na obrazie z kamery zobaczyć możemy wyciągi narciarskie położone w Dolinie Szczęścia. Znajdziemy tu trzy wyciągi orczykowe o różnej długości. Początkujący narciarze do dyspozycji mają 150-metrowy wyciąg, wzdłuż którego biegnie łatwa i przyjemna trasa. Osoby, które opanowały podstawy jazdy na nartach i miały z nimi już wcześniej styczność bez obaw korzystać mogą z pozostałych dwóch dłuższych wyciągów o długości 220 metrów. Trasy zjazdowe są oświetlane co sprawia, że możliwe jest szusowanie na stokach do późnych godzin wieczornych, a ośrodek otwarty jest do ostatniego gościa.

Obraz z kamery pochodzi ze strony ipcamlive.com