Szklarska Poręba: Polana Jakuszycka

Polana Jakuszycka

Zobacz obraz z kamery na żywo Jakuszyce Bieg Piastów w Szklarskiej Porębie

Jakuszyce droga przy PolanieSchronisko na Szrenicy

Polana Jakuszycka w Szklarskiej Porębie

Obraz z kamery na żywo pochodzi z terenu Polany Jakuszyckiej. W ostatnich latach zima w Szklarskiej Porębie nie dopisała, również w wielu miejscach w całej Polsce śnieg był "towarem" deficytowym. Temperatury często były dodatnie co znacząco skróciło okres trwania sezonu sportów zimowych, miejmy nadzieje że w tym roku nie będzie powtórki z rozrywki i zima dopisze, chociaż na ten moment jak widać na powyższym obrazie z kamery śniegu brak. Rozpoczęcie sezonu narciarskiego 2014/2015 na Polanie Jakuszyckiej już zostało przesunięte o kilka dni. Otwarcie sezonu planowane jest na 20 grudnia 2014 roku.

Polana Jakuszycka jest niewątpliwie polską mekką narciarstwa biegowego. To właśnie tutaj odbywa się najstarsza i największa impreza w narciarstwie biegowym Bieg Piastów. Pierwsze zawody odbyły się w 1976 r. i od tego czasu organizowane były corocznie, z jednym wyjątkiem w trakcie stanu wojennego. Początkowo praktycznie nie istniały tutaj warunki do organizacji zawodów. Biuro oraz szatnie zawodników mieściły się w wagonach starego pociągu znajdującego się na polanie. Dziś na terenie Polany Jakuszyckiej mieści się kawiarnia, wypożyczalnia sprzętu oraz pomieszczenia dla zawodników, sędziów i komentatorów.

Bieg Piastów znany jest również jako Festiwal Narciarstwa Biegowego w Jakuszycach, wydarzenie sportowe przyciąga co roku kilka tysięcy zawodników oraz kibiców. Tereny Polany Jakuszyckiej to również wspaniałe miejsce do organizowania wyścigów psich zaprzęgów.

2013.03.02 - Przykładowy obraz z kamery

Polana Jakuszycka w Szklarskiej Porębie

Na Polanie Jakuszyckiej zostało wytyczonych ponad 100 kilometrów tras biegowych, gdzie większość z nich położona jest na terenie Gór Izerskich. Zróżnicowane trasy narciarskie o różnym stopniu trudności sprawiają, że każdy znajdzie trasę odpowiednią dla siebie.

Obraz z kamery pochodzi ze strony bieg-piastow.pl