Szklarska Poręba: Stok narciarski na Szrenicy

Stok narciarski na Szrenicy

Zobacz aktualny obraz z kamery Kamera na stoku narciarskim na Szrenicy w Szklarskiej Porębie

Stacja narciarska Sudety LiftGłówna ulica

Stok narciarski na Szrenicy w Szklarskiej Porębie

Kamera obrotowa została zamontowana przy górnej stacji nowoczesnej sześcioosobowej kolejki krzesełkowej. Tutaj swój początek ma łagodny odcinek Lolobrygidy, a nieco niżej rozpoczyna się czerwona trasa Śnieżynka. Każdy kto chce połączyć jazdę na nartach wraz z zażywaniem kąpieli słonecznych powinien wybrać się na Halę Szrenicką, która położona jest zaledwie kilkadziesiąt metrów dalej. Znajdują się tam dwa wyciągi orczykowe SkiAreny Szrenicy oraz schronisko, które dysponuje jednym orczykiem (nie jest on objęty karnetem). Amatorzy nocnej jazdy mogą szusować po stoku aż do godziny 22. SkiArena Szrenica dysponuje w sumie ponad dziesięcioma kilometrami tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, od najłatwiejszej zielonej aż po najtrudniejszą czarną. Wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane i ratrakowane.

Szklarska Poręba niewątpliwie jest bardzo ważnym miastem na turystycznej mapie Polski. Nie tylko ze względu na wspaniałe walory przyrodnicze ale również dlatego, że zazwyczaj panują tu fantastyczne warunki śniegowe, które umożliwiają uprawianie narciarstwa biegowego i zjazdowego.

2015.02.07 - Przykładowy obraz z kamery stoku narciarskiego na Szrenicy

Szklarska Poręba stok narciarski na Szrenicy

Dzięki kamerze, osoby które jeszcze nie były na Szrenicy mają szansę zobaczyć panoramę roztaczającą się z jej zboczy. Mimo, że w ciągu kilku ostatnich lat warunki śniegowe na Szrenicy pozostawiały wiele do życzenia, to ośrodek na popularności mocno nie stracił. Wspaniałą panoramę roztaczającą się ze szczytu góry możecie zobaczyć dzięki kamerze udostępnionej w naszym serwisie – Karkonosze ze Szrenicy.

Obraz z kamery pochodzi ze strony sudetylift.com.pl