Szklarska Poręba: Karkonosze ze Szrenicy

Karkonosze ze Szrenicy

Zobacz obraz z kamery na żywo Widok na Karkonosze ze Szrenicy

Schronisko na SzrenicyKolej Izerska

Widok Karkonoszy ze Szrenicy

Szrenica to szczyt górski położony w zachodniej części Karkonoszy, górujący nad Szklarską Porębą. Kamera usytuowana jest w pobliżu szczytu Szrenicy i skierowana na wschód w stronę Śnieżki. Ukazuje wyjątkowo piękny widok na część Kotliny Jeleniogórskiej i Karkonoszy.

Wytrwali wędrowcy oraz turyści z dobrą kondycją powinni wybrać się na Śnieżkę ze Szrenicy Głównym Szlakiem Sudeckim. Jest on stosunkowo łatwy, lecz dość długi i czasochłonny, jego przejście zajmuje około 8 godzin. Szlak czerwony w całości biegnie granią i jest wyłożony granitową kostką. Zimą jest to dość dobre miejsce do uprawiania narciarstwa biegowego, jednak przebieg trasy wygląda nieco inaczej. Po drodze znajduje się dość dużo punktów widokowych, z których roztacza się fantastyczna panorama na Kotlinę Jeleniogórską. Ze szczytu Szrenicy czy Śnieżki wschód i zachód słońca wygląda zupełnie inaczej, niż z miejsc położonych o wiele niżej.

Karkonosze ze Szrenicy

2015.01.13 - Przykładowy obraz Karkonoszy ze Szrenicy

Szlak czerwony jest dość mocno oblegany przez turystów i jest w miarę bezpieczny, jednak przed każdą wyprawą obowiązkowo trzeba sprawdzić aktualne i prognozowane warunki pogodowe w danym miejscu. Trzeba też pamiętać o tym, że w górach pogoda w ciągu kilku chwil może diametralnie się zmienić. Zimą ze względu na przeważający zachodni kierunek wiatru, warto rozpocząć swoją wędrówkę właśnie ze Szrenicy na Śnieżkę a nie odwrotnie i mieć na uwadze fakt, że w razie załamania pogody, zejście ze szlaku bez rakiet może oznaczać brodzenie po pas w śniegu, gdyż szlaki spod Słoneczników do Karpacza czy spod Śmielca do Jagniątkowa są często zasypane.

Obraz z kamery pochodzi ze strony szrenica.pl