Szklarska Poręba: Widok z Hotelu Bornit

Widok z Hotelu Bornit

Zobacz aktualny obraz z kamery Widok z Hotelu Bornit

Szrenica z pensjonatu LiderPanorama miasta

Panorama Szklarskiej Poręby

Tutaj mamy przyjemność zobaczyć przepiękną panoramę rozciągającą się na część miasta Szklarska Poręba oraz otaczające ją góry. Po prawej stronie obrazu z kamery dostrzec możemy wyciągi krzesełkowe oraz część kolejki Karkonosz-Express, dzięki której dostaniemy się na Halę Szrenicką położoną w pobliżu szczytu Szrenicy. Są różne gusta jedni wolą profesjonalną obsługę hotelową na zawołanie zaś dla innych, nie ma to większego znaczenia, jednak często też finanse decydują o naszych możliwościach zakwaterowania czy to w czterogwiazdkowym Hotelu Bornit czy też w tańszej bardziej swojskiej kwaterze prywatnej. Jednak bez wątpienia każdy skorzystałby z możliwości wypicia herbaty, kawy czy nawet zjedzenia posiłku przy tak pięknych widokach roztaczających się z tarasu widokowego położonego na piętnastym piętrze Hotelu Bornit.

Szklarska Poręba to miasto Ducha Gór, przez lata nazywany był jako Liczyrzepa, Rzepiór czy też Rzepolicz, jednak najpopularniejsze to Karkonosz. Podobno zakochał się on bez pamięci i porwał do swojego zamku piękną córkę świdnickiego księcia. Z biegiem lat Karkonosz stał się inspiracją pisarzy, malarzy oraz rzeźbiarzy. Legendy o duchu Gór znane są trzem narodom Polakom, Niemcom oraz Czechom.

Przykładowy obraz z kamery

Widok z Hotelu Bornit

Posąg z wizerunkiem Ducha Gór zobaczyć możemy na skwerze Radiowej Trójki, będąc w Szklarskiej Porębie warto skierować swoje pierwsze kroki właśnie do posągu i po cichu poprosić o spokojne i bezpieczne wędrówki. Jeśli ktoś się zastanawia czemu po cichu? A no chociażby dlatego, że ludzie stojący obok mogą uznać nas za wariatów.

Obraz z kamery pochodzi ze strony karkonosze.online