Szklarska Poręba: Park rozrywki Esplanada

Park rozrywki Esplanada

Szklarska Poręba Esplanada

Kolej IzerskaSzrenica z pensjonatu Widokówka Karkonoska

Widok na park rozrywki Esplanada

Ten Rodzinny Parka Rozrywki znajduje się w samym centrum Szklarskiej Poręby. Największą atrakcją parku jest całoroczna górska kolejka grawitacyjna o nazwie Alpine Coaster - to aż 500 m różnicy poziomów, duże bezpieczeństwo dzięki specjalnej konstrukcji oraz niezapomniane emocje.

Żądni większych emocji mogą skorzystać ze specjalnej konstrukcji zwanej właśnie Wieżą emocji, która podniesie śmiałków na wysokość 12 metrów i z prędkością 6 m/s zrzuci w dół. Ponoć przez chwilę można poczuć stan nieważkości. Wieża widoczna jest na obrazie z kamery.

Park nosi nazwę Esplanada - dla wielu jest to nic nie znaczące słowo choć oznacza szeroką ulicę z aleją spacerową. Nad morzem mówimy, iż udajemy się na promenadę albo deptak - ciekawe jakby turyści zareagowali gdybyśmy powiedzieli, że "idziemy na esplanadę"? Jak przystało na park rozrywki znajdziemy tu wiele innych atrakcji spędzania wolnego czasu z całymi rodzinami, między innymi mini golf, elektryczne motory i samochody, ogród dmuchawców czy pontony na kółkach strzelające laserowym światłem. Starsi bywalcy parku chętnie skorzystają z oferty Cafe Parku oraz z tarasu widokowego wraz z leżakownią.

Kiedyś było to spokojne miejsce, gdzie z rzadka odbywały się kameralne imprezy w drewnianej muszli koncertowej, gdzie zmęczeni turyści po całodniowej wycieczce po górach mogli przysiąść na ławeczce i w ciszy podziwiać wspaniały widok rozciągający się na Karkonosze, a w szczególności na Szrenicę, która wygląda w tym miejscu jakby była na wyciągnięcie ręki. Dzisiaj jest to komercyjny obiekt, który za pieniądze oferuje rozrywkę z górami w tle.

2014.12.09 - przykładowy obraz z kamery

Szklarska Poręba park rozrywki

W okresie zimowym ta część parku rozrywki zamienia się w lodowisko. Sztuczne lodowisko jest oświetlone więc śmiało możecie poślizgać się o każdej porze dnia, nawet po zmierzchu. Oświetlenie jest bardzo różnorodne, kilku-punktowe oraz bardzo kolorowe. Warunkiem podstawowym korzystania z uciech lodowiska jest oczywiście temperatura poniżej zera stopni - zapraszamy więc w mroźne dni, których w Szklarskiej Porębie nie powinno zabraknąć (w końcu to znany kurort sportów zimowych).

Szklarska Poręba lodowisko

Obraz z kamery pochodzi ze strony parkesplanada.pl