Szklarska Poręba: Schronisko na Szrenicy

Schronisko na Szrenicy

Zobacz obraz z kamery na żywo Widok ze Schroniska na Szrenicy

Polana JakuszyckaKarkonosze ze Szrenicy

Widok ze Schroniska na Szrenicy

Każdego roku na Szrenicę wspina się kilkadziesiąt tysięcy turystów aby podziwiać malownicze widoki roztaczające się z jej szczytu na Karkonosze, Kotlinę Jeleniogórską i Góry Izerskie. Na wierzchołku Szrenicy przy głównym (czerwonym) karkonoskim szlaku turystycznym usytuowane jest prywatne, wysokogórskie schronisko.

Schronisko na Szrenicy cieszy się niezwykle dobrą opinią. To właśnie tu możemy zjeść słynne na całe Karkonosze naleśniki z jagodami i śmietaną, wypijemy rozgrzewającą czekoladę z odrobioną alkoholu a przede wszystkim nacieszymy oczy wspaniałą panoramą roztaczającą się na okolicę. Ze szczytu Szrenicy możemy zobaczyć zupełnie z nowej perspektywy zachód słońca a nocą wspaniałe, pełne gwiazd niebo. W zależności od pory roku, pogody oraz godziny Szrenica się zmienia i odkrywa przed nami swoje kolejne oblicza. W czerwcu okolica usiana jest kwiatami, w sierpniu możemy zobaczyć wiele spadających gwiazd, jesienią uwagę przykuwają czerwone jarzębiny oraz wspaniałe złote kolory przyrody, zaś zimą wszystko usłane jest białym puchem.

Od ponad 20 lat schronisko prowadzone jest przez rodzinę Kłopotowskich, która wykupiła schronisko w 1991 roku w opłakanym stanie, po trwającym ponad 20 lat (od 1969 r.) remoncie. Obecnie schronisko słynie z bardzo dobrej kuchni, przytulnych, ciepłych i czystych pokoi oraz wspaniałych właścicieli.

Schronisko na Szrenicy

2015.01.08 - Przykładowy obraz ze Schroniska na Szrenicy

Obraz z kamery na żywo oraz znajdujące się poniżej zdjęcia archiwalne są dowodem na to, że nie trzeba wyjeżdżać za granicę aby zobaczyć oraz poczuć prawdziwą górską zimę. Do schroniska możemy dostać się czerwonym szlakiem przechodząc obok Wodospadu Kamieńczyka lub wyciągiem krzesełkowym SkiArena Szrenica.

Zachód Słońca na Szrenicy

2015.01.13 - Zachód Słońca na Szrenicy

Czy można sobie wyobrazić piękniejsze widoki w górach? Dzięki kamerze możemy oglądać obraz bez wychodzenia z domu.

Obraz z kamery pochodzi ze strony szrenica.pl