Szklarska Poręba: Stacja narciarska Sudety Lift

Stacja narciarska Sudety Lift

Zobacz aktualny obraz z kamery Kamera na stoku narciarskim Sudety Lift na Szrenicy w Szklarskiej Porębie

Kolej linowa na SzrenicęStok narciarski na Szrenicy

Stacja narciarska Sudety Lift w Szklarskiej Porębie

Dwuosobowy wyciąg krzesełkowy widoczny na obrazie z kamery znajduje się na terenie ośrodka narciarskiego SkiArena Szrenica. Jest to jeden z trzech wyciągów krzesełkowych wchodzących w skład stacji narciarskiej.

Kolejka krzesełkowa zimą obsługuje głównie narciarzy korzystających z jej uroków, latem zaś wyciąg pomaga skrócić drogę na szczyt Szrenicy, lecz aby dostać się na samą górę, musimy mniej więcej w połowie drogi przesiąść się na kolejną kolejkę krzesełkową, też dwuosobową, niestety przy przesiadce znów musimy płacić - tym razem za wstęp na teren Karkonoskiego Parku Narodowego.

Ostatnie zimy nie były zbyt łaskawe dla stacji narciarskiej SkiArena Szrenica. Brak śniegu oraz zdenerwowani turyści (przez nieczynne trasy narciarskie oraz wyciągi), a przede wszystkim mniej zarobionych dutków - do czego przyczynili się sami właściciele stacji, w głównej mierze przez zachłanność, tym samym zniechęcając do siebie amatorów dwóch desek. Miejmy nadzieję że w zbliżającym się sezonie narciarskim śnieg dopisze, bo aż żal serce ściska kiedy tak wspaniałe trasy zjazdowe jak Lolobrygida czy Śnieżynka stoją puste, które przy dobrym przygotowaniu dostarczą wielu pozytywnych wrażeń spragnionym narciarzom. Tym bardziej, że infrastruktura SkiArena Szrenica nie prezentuje się wcale najgorzej, trzy kolejki krzesełkowe i aż pięć wyciągów orczykowych jest w stanie obsłużyć naprawdę sporą liczbę narciarzy na godzinę.

Szklarska Poręba stacja narciarska Sudety Lift

2014.12.14 - Przykładowy obraz z kamery

W mieście Ducha Gór wszystko jest możliwe, może przez zachłanność właścicieli stacji narciarskiej odwrócił się do nich plecami. Miejmy nadzieję, że w tym roku, tak jak ceny karnetów uległy obniżeniu przy niewielkiej części otwartych tras zjazdowych, tak samo i Duch Gór sprowadzi z powrotem śnieg na stoki narciarskie położone na zboczach Szrenicy.

Obraz z kamery pochodzi ze strony sudetylift.com.pl