Szklarska Poręba: Jakuszyce droga przy Polanie

Jakuszyce droga przy Polanie

Zobacz aktualny obraz z kamery Szklarska Poręba Jakuszyce przy polanie

Dolina SzczęściaPolana Jakuszycka

Jakuszyce droga przy Polanie Jakuszyckiej

Kamera położona jest przy drodze wylotowej (nr 3, polska część E65) ze Szklarskiej Poręby, w pobliżu popularnej w śród narciarzy biegowych Polany Jakuszyckiej. Drogą, widoczną na powyższym obrazie z kamery, dojedziemy do Czech, gdzie około 2 kilometrów od granicy znajduje się ośrodek narciarski Harrachov.

Szklarska Poręba położona jest w malowniczym otoczeniu Karkonoszy oraz Gór Izerskich, jest to miejsce, w którym każdy bez wątpienia znajdzie coś dla siebie. Miasto tętni życiem przez cały rok, głownie za sprawą turystów zakochanych w przepięknych górskich krajobrazach oraz amatorów sportów zimowych.

Polana Jakuszycka daje wiele możliwości spędzania wolnego czasu o każdej porze roku, zimą są to dobrze przygotowane trasy głównie pod narciarstwo biegowe zaś latem, są to świetne tereny spacerowe, dzięki którym możemy uciec od miejskiego zgiełku, zrelaksować się, oczyścić umysł a przede wszystkim poczuć bliskość przyrody, której na co dzień tak nam brakuje. Same Jakuszyce położone są pomiędzy Górami Izerskim a Karkonoszami, dzięki czemu jest to idealna baza wypadowa w rejony wcześniej wymienionych pasm górskich. To właśnie tu, w okresie jesiennym zobaczymy różnorodne kolory przyrody, a przez cały rok pielęgnować możemy różnorodne pasje sportowe.

2014.12.12 - przykładowy obraz z kamery

Szklarska Poręba Jakuszyce droga do Czech

Obraz z powyższej kamery nie jest najlepszej jakości i nie pokazuje niczego zbyt interesującego, jednak tą drogą dostaniemy się do Polany Jakuszyckiej, na której każdej zimy spotkać można wielu pasjonatów narciarstwa biegowego, sport ten zyskał popularność w dużej mierze dzięki olimpijce Justynie Kowalczyk.

Obraz z kamery pochodzi ze strony traxelektronik.pl