Szklarska Poręba: Kamery w Szklarskiej Porębie

Kamery w Szklarskiej Porębie

Mieszkanie w centrum Karpacza sprzedam

Zobacz obraz z kamery na żywo Szklarska Poręba kamera

Zobacz obrazy z 21 kamer

Szklarska Poręba centrum miasta

W Szklarskiej Porębie znajduje się wiele zabytków o znaczeniu historycznym oraz kulturalnym, które niewątpliwie wpływają na mocną pozycję miasta na turystycznej mapie Polski. Jednak do Szklarskiej Poręby głównie przyjeżdża się dla gór i nie ma nic w tym dziwnego. Miasteczko położone na zboczach Karkonoszy oraz Gór Izerskich jest wspaniałym miejscem wypoczynkowym o każdej porze roku, o czym świadczą tłumnie przyjeżdżający turyści.

Sercem Szklarskiej Poręby, tak jak i większości miast jest jej centrum. To właśnie tutaj znajduje się najwięcej starych, niewysokich zabytkowych budynków, ze spadzistymi dachami oraz ozdobną fasadą, która niestety została w wielu przypadkach zatracona, zasłonięta przez szyldy lub po prostu styropianowe ocieplenia budynków. Punkty usługowe w centrum Szklarskiej Poręby nie wyróżniają się niczym specjalnym, znajdziemy tu praktycznie wszystko od optyka, kantorów i sklepów po knajpy, restauracje oraz hotele. Jedną z zalet przebywania w centrum jest możliwość podziwiania Łabskiego Szczytu oraz Śnieżnych Kotłów, tutaj też ma swój początek kilka szlaków pieszych.

Nietuzinkową atrakcją jest na pewno Leśna Huta, gdzie na własne oczy zobaczyć możemy proces produkcji szkła oraz jak z bezkształtnej formy powstają fantazyjne figurki zwierząt, wazony oraz naczynia.

Szklarska Poręba centrum

Przykładowy obraz z kamery

Szklarska Poręba składa się z szeregu dzielnic porozrzucanych na dość dużym terenie, dlatego też wybór miejsca zakwaterowania jest dość ważny. Baza noclegowa jest bardzo dobrze rozbudowana, w zależności od naszych upodobań oraz możliwości finansowych - do wyboru mamy kwatery prywatne, pensjonaty, apartamenty oraz hotele. Szukając ciszy i spokoju, powinniśmy zakwaterować się z dala od centrum, jeśli jednak przewidujemy wieczorne wyjścia do barów, knajp czy też dyskotek warto wybrać kwaterę bliżej centrum.

Obraz z kamery pochodzi ze strony karkonosze.online