Szklarska Poręba: Hala Szrenicka stok narciarski (nieaktywna)

Hala Szrenicka stok narciarski (nieaktywna)

Mieszkanie w centrum Karpacza sprzedam

Hala Szrenicka stok narciarski

Zobacz obrazy z 21 kamer

Stok narciarski na Hali Szrenickiej w Szklarskiej Porębie

Hala Szrenicka jest wspaniałym miejscem dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z nartami, szerokie oraz łagodne trasy zjazdowe, które są też idealnym miejscem dla osób doskonalących technikę carvingową. Na terenie hali do dyspozycji mamy dwa równolegle położone względem siebie wyciągi orczykowe o długości 635 metrów i zdolności przewozowej wynoszącej około 1200 osób na godzinę - obowiązuje tutaj karnet ośrodka narciarskiego SkiArena Szrenica, który możemy kupić przy dolnej stacji wyciągów w Szklarskiej Porębie. Funkcjonuje tu jeszcze jeden niezależny wyciąg orczykowy, jest on własnością schroniska na Hali Szrenickiej, bilety możemy nabyć u obsługi bądź w samym schronisku.

Obraz z kamery ukazuje część trasy zjazdowej położonej na Hali Szrenickiej, niewątpliwie jest to bardzo dobre miejsce dla osób początkujących oraz tych, którzy przy dobrej pogodzie chcą poszusować na nartach w słońcu. Na teren Hali Szrenickiej możemy dostać się przy pomocy wyciągów krzesełkowych, z górnej stacji idziemy pod schronisko na Szrenicy, stamtąd kierujemy się w dół szeroką drogą. Na nartach zjeżdżamy z górnej stacji kolejki Szrenica II w stronę nartostrady Lolobrygida, mniej więcej w połowie wyciągu Świąteczny Kamień przecinamy jego trasę skręcając w lewo. Zapaleni wędrowcy mogą tu dostać się również pieszo, kierując się ze Szklarskiej Poręby czerwonym szlakiem do Wodospadu Kamieńczyka, a następnie prosto na Halę Szrenicką.

Przykładowy obraz z kamery

Szklarska Poręba jest miastem chętnie odwiedzanym przez turystów o każdej porze roku a w szczególności zimą, gdyż jest to jeden z największych kurortów narciarskich w polskich Karkonoszach.