Szklarska Poręba: Hala Szrenicka wyciąg narciarski (nieaktywna)

Hala Szrenicka wyciąg narciarski (nieaktywna)

Hala Szrenicka wyciąg narciarski

Zobacz obrazy z 21 kamer

Wyciąg narciarski na Hali Szrenickiej w Szklarskiej Porębie

Na pierwszym planie widoczny jest stok narciarski o długości ponad 600 m i szerokości dochodzącej nawet do 200 m. Różnica poziomów wynosi niewiele ponad 100 metrów zaś średnie nachylenie około 18.5%. Część hali udostępnionej narciarzom położona jest na wysokości 1160 – 1280 m n.p.m. Łagodne nachylenie stoku oraz jego szerokość powoduje, że jest on szczególnie zachęcający dla osób początkujących. Dalej dostrzec możemy dwa wyciągi orczykowe o długości 636 metrów i przepustowości 1200 osób na godzinę każdy. Wyciągi objęte są karnetem SkiArena Szrenica.

Na Hali Szrenickiej znajduje się schronisko, do którego należy jeden wyciąg (na hali są w sumie trzy), niestety nie obejmuje go karnet SkiArena Szrenica, bilety można nabyć u obsługi. Schronisko PTTK na Hali Szrenickiej od kilku lat nie cieszy się zbyt dobrą opinią, niemili pracownicy, niezbyt smaczne jedzenie w bufecie a także czystość pokoi pozostawia również wiele do życzenia. Prawdę mówiąc są to grzechy główne schronisk górskich - może nie powinniśmy oczekiwać "na wysokościach" luksusów, jednak czystość pokoi gościnnych to podstawa, a po ciężkiej wędrówce czy szusowaniu na nartach dobrze by było zjeść coś smacznego. Jedną z niewielu zalet schroniska był darmowy dostęp do toalety. Poprzedni dzierżawca wypowiedział umowę przez zbyt wysokie stawki czynszu dzierżawnego - jaki będzie nowy, zobaczymy.

Przykładowy obraz z kamery

Jak na razie śniegu w górach mało (16.12.2014), lecz dzięki takim nagraniom archiwalnym możemy miło powspominać wspaniale spędzony czas na Hali Szrenickiej. Szkoda tylko, że kamera nie była ustawiona w inny sposób, chociażby taki, który ukazywał by przepiękne krajobrazy rozciągające się z Hali Szrenickiej.