Szklarska Poręba: Jakuszyce (nieaktywna)

Jakuszyce (nieaktywna)

Mieszkanie w centrum Karpacza sprzedam

Szklarska Poręba Jakuszyce Bieg Piastów

Zobacz obrazy z 21 kamer

Jakuszyce w Szklarskiej Porębie

Turystyka górska z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, głównie ze względu na zwiększone nakłady na promocję tych rejonów, większą zasobnością portfeli turystów i rozwój infrastruktury w południowej Polsce.

Jakuszyce są najwyżej położoną dzielnicą Szklarskiej Poręby, to tutaj bowiem na Polanie Jakuszyckiej co roku organizowanych jest wiele imprez sportowych. Począwszy od Biegu Piastów przez zawody biatlonowe aż po wyścigi psich zaprzęgów, każda z imprez przyciąga wielu kibiców oraz zawodników, jest to też niesamowita atrakcja dla przyjezdnych turystów, którzy chcą zobaczyć zmagania zawodników na białym puchu. Latem tereny Polany Jakuszyckiej są wspaniałym miejscem spacerowym również przy użyciu kijków Nordic Walking jak i bardzo dobrym miejscem do wypadów rowerowych.

Dużą popularnością wśród mieszkańców i turystów cieszy się Kolej Izerska, przejazd zajmuje około 40 minut, czas ten warto wykorzystać na podziwianie gór otaczających Szklarską Porębę oraz przepięknych zimowych krajobrazów zasypanych śniegiem. Kolejką dojedziemy do Korenova gdzie warto zwiedzić muzeum kolei zębatej.

Jakuszyce w Szklarskiej Porębie Jakuszyce Bieg Piastów w Szklarskiej Porębie

2014.12.16 - Przykładowy obraz z kamery

Jakuszyce stanowić mogą świetną bazę wypadową do naszych południowych sąsiadów - Czech, w tym do ośrodka narciarskiego Harrachov, gdzie często panują o wiele lepsze warunki narciarskie niż w stacji SkiArena Szrenica. Polana Jakuszycka to ponad 100 kilometrów tras przygotowanych do narciarstwa biegowego, może w przyszłości uda się połączyć trasy biegowe Jakuszyc z trasami położonymi w Czechach przy granicy z Polską, co niewątpliwie zwiększyło by atrakcyjność nie tylko samego ośrodka narciarstwa biegowego na Polanie Jakuszyckiej ale i również Szklarskiej Poręby.

Obraz z kamery pochodzi ze strony el-domo.pl