Szklarska Poręba: Jakuszycka Polana (nieaktywna)

Jakuszycka Polana (nieaktywna)

Mieszkanie w centrum Karpacza sprzedam

Jakuszycka Polana w Szklarskiej Porębie

Zobacz obrazy z 21 kamer

Jakuszycka Polana w Szklarskiej Porębie

Polana Jakuszycka znana jest przede wszystkim miłośnikom narciarstwa biegowego. Tereny polany to również wspaniałe miejsce do jazdy na rowerze, biegania, uprawiania nordic walkingu czy też spacerowania. Zimą zaś, organizowane są tu również zawody psich zaprzęgów.

Niewiele miast w Polsce posiada tak dobre warunki jak Szklarska Poręba do uprawiania niezwykle ciekawego sportu - wyścigu psich zaprzęgów - najlepsze trasy położone są w górach Izerskich. W marcu 2003 roku po raz pierwszy w naszym kraju odbyły się zawody w sportach zaprzęgowych w randze Mistrzostw Europy WSA. W kolejnych latach odbywały się tu równie ważne imprezy m.in. Finał Pucharu Europy WSA (2004 r.), pierwsze mistrzostwa Polski w sprincie i średnim dystansie (2006 r.) oraz Mistrzostwa Świata Juniorów (2007 r.). Zawody psich zaprzęgów to pełen pasji oraz emocji sport, to właśnie tutaj zobaczyć możemy na własne oczy, dlaczego mówi się że psy są najlepszym przyjacielem człowieka. W żadnym sporcie nie ma tak specyficznego klimatu, jest to pewien rodzaj sztuki, gdzie sukcesy odnosi się jeśli istnieje silna więź pomiędzy psami a ich właścicielem. A to wszystko zobaczyć możemy przy zimowym krajobrazie naszych polskich gór. Najczęściej w zaprzęgach znajdują się psy rasy Siberian Husky, pies Grenlandzki, Samojed czy też Alaskan Malamute. Oddane swym właścicielom czworonogi zazwyczaj aż rwą się do startu, czego efektem są ciekawe i dynamiczne początki oraz pełne emocji finisze. Współpraca maszerów oraz psów jest niezwykle fascynująca, wymaga wiele pracy oraz oddania, a przede wszystkim miłości właściciela do swoich psów.

2014.12.23 - Przykładowy obraz z kamery

Na tym obrazie z kamery nadającej na żywo czyli w wersji live częściej zobaczymy narciarzy biegowych niźli psie zaprzęgi. Każdej śnieżnej zimy zaobserwujecie tłumy początkujących i tych już zaawansowanych biegaczy narciarskich. Poza zimą na Polanie Jakuszyckiej nie jest już tak kolorowo.