Szklarska Poręba: Karkonosz-Express dolna stacja (nieaktywna)

Karkonosz-Express dolna stacja (nieaktywna)

Mieszkanie w centrum Karpacza sprzedam

Widok na dolną stację Karkonosz-Express w Szklarskiej Porębie

Zobacz obrazy z 21 kamer

Widok na dolną stację Karkonosz-Express w Szklarskiej Porębie

SkiArena Szrenica pochwalić się może ciekawymi trasami narciarskim. Bez wątpienia najpopularniejszą, najciekawszą, najdłuższą i prawie, że najtrudniejszą jest Lolobrygida, której długość wynosi około 4444 metrów. Wspomniana trasa rozpoczyna się tuż przy samym szczycie i biegnie łagodnym łukiem na sam dół. Oprócz Lolobrygidy, ze szczytu Szrenicy do dolnej stacji kolejki krzesełkowej Szrenica II i wyciągu orczykowego, zbiega czarna trasa FIS, o długości 2000 metrów.

Tuż nieopodal górnej stacji kolejki krzesełkowej, sześcioosobowej, Karkonosz-Express, rozpoczyna się czerwona trasa, o długości 2000 metrów, zwana Śnieżynką. W dalszej części rozchodzi się na dwa warianty. Pierwszy z nich biegnie do dolnej partii wyciągu Szrenica II, zaś drugi do dolnych stacji kolei Szrenica I i Karkonosz-Express.

Dla początkujących narciarzy w stacji narciarskiej SkiArena Szrenica proponujemy trasę niebieską, oświetloną i naśnieżaną, obsługiwaną przez wyciąg Szrenica I oraz trasy niebieskie znajdujące się na Hali Szrenickiej, obsługiwane przez dwa wyciągi orczykowe. Tutaj także znajduje się schronisko na Hali Szrenickiej.

Wszystkie trasy w SkiArena Szrenica są ośnieżane, lecz niestety instalacja jest mało wydajna, jak pokazały ostatnie zimy. Bardzo często jedyną otwartą tutaj trasą była niebieska – Puchatek, wytyczona wzdłuż kolei krzesełkowej Szrenica I.

Od kilku lat pojawiają się informację na temat planowanego wymienienia instalacji sztucznego naśnieżania na nowocześniejszą. Nie wiadomo jednak, kiedy to nastąpi, bowiem proces decyzyjny KPN (Karkonoskiego Parku Narodowego) przebiega długo.

2016.12.10 - Przykładowy obraz z kamery

Przykładowe zdjęcie Karkonosz-Expressa w Szklarskiej Porębie

Jeśli w końcu dojdzie do wymiany systemu naśnieżania, SkiArena Szrenica prawdopodobnie odzyska swój dawny blask i popularność. Szklarska Poręba zapewnia doskonałą bazę noclegową i gastronomiczną, a także szereg atrakcji, stwarzając doskonałe warunki do wypoczynku.

Obraz z kamery pochodzi ze strony szklarskaporeba.com.pl