Szklarska Poręba: Karkonosz-Express dolna stacja (nieaktywna)

Karkonosz-Express dolna stacja (nieaktywna)

Mieszkanie w centrum Karpacza sprzedam

Karkonosz-Express dolna stacja

Zobacz obrazy z 21 kamer

Kolej linowa Karkonosz-Express w Szklarskiej Porębie

Karkonosz-Express jest nową i zaawansowaną technologiczne sześcioosobową kolejką krzesełkową, jest to najdłuższy wyciąg tego typu w Polsce, jego długość wynosi aż 2393 metry. Dolna stacja kolejki Karkonosz-Express powstała tuż obok dolnej stacji wyciągu Szrenica I, zaś górna położona jest około 300 metrów ponad rozwidleniem tras narciarskich Lolobrygida i Śnieżynka. Kolejka znacznie usprawniła działalność ośrodka narciarskiego, w końcu możemy dojechać w okolice Hali Szrenickiej jednym wyciągiem, bez konieczności przesiadek, niezależnie od panujących warunków pogodowych na szczycie Szrenicy.

Po lewej stronie obrazu z kamery widoczna jest części kolejki Szrenica I, jest to dwu osoby wyciąg krzesełkowy, który stanowi część kompleksu wyciągów wwożących narciarzy na sam szczyt Szrenicy. Pomiędzy dolną stacją wyciągów Szrenica I i Karkonosz-Express znajduje się niewielki wyciąg typu Baby-Lift, na obrazie z kamery dostrzec też możemy część trasy zjazdowej wprost idealnej dla początkujących – Puchatek. Ze szczytu do wyboru mamy dwie trasy zjazdowe, pierwsza z nich to czarna trasa FIS – przeznaczona głównie dla wytrawnych narciarzy, różnica poziomów wynosi 500 metrów, a średnie nachylenie to aż 25%. Drugą trasą rozpoczynającą się przy górnej stacji kolejki Szrenica II jest Lolobrygida, która jest jedną z najdłuższych tras narciarskich w Polsce, jej długość wynosi 4444 m. a średnie nachylenie to 18%, jest to trasa oznaczona kolorem czerwonym.

Przykładowy obraz z kamery

SkiArena Szrenica to ponad 10 kilometrów tras zjazdowych, z systemem naśnieżania pokrywającym w 100% prawie wszystkie trasy, jedynym wyjątkiem jest trasa czarna FIS, którą system naśnieżania pokrywa w 80%. Zróżnicowane trasy o różnym stopniu trudności sprawiają, że każdy początkujący czy też doświadczony narciarz znajdzie coś dla siebie. W oddali ponad drzewami widać Łabski Szczyt.