Szklarska Poręba: Kompleks narciarski Sudety Lift (nieaktywna)

Kompleks narciarski Sudety Lift (nieaktywna)

Szklarska Poręba stok narciarski

Zobacz obrazy z 21 kamer

Widok na stok narciarski w Szklarskiej Porębie

Aż dziwne że właściciele tak dużego i popularnego ośrodka narciarskiego jakim jest SkiArena Szrenica udostępniają kamerę o tak słabej jakości, rodem z lat 90. Stacja narciarska SkiArena Szrenica pochwalić się może bardzo długimi oraz zróżnicowanymi trasami zjazdowymi i jest to przecież jeden z bardziej znanych ośrodków narciarskich w Polsce.

W ostatnich latach zima nie sprzyjała narciarzom, w wielu miejscach brakowało śniegu. Większość stacji narciarskich robiło wszystko aby naśnieżyć trasy zjazdowe oraz w miarę możliwości przygotować je ratrakiem - tak się nie działo w przypadku SkiAreny, przynajmniej efektów nie było widać. Kolejnym dużym mankamentem tego ośrodka narciarskiego było zachowanie tej samej ceny karnetów przy zamkniętych wyciągach narciarskich na Hali Szrenickiej oraz nieczynnych trasach zjazdowych, w momencie kiedy czynny był jeden stok Puchatek, przy wyciągu zbierały się gigantyczne kolejki, wiele osób rezygnowało w ogóle z jazdy gdyż czas oczekiwania do wyciągu przekraczał 20 minut i zamiast frajdy na nartach zostawało nędzne poczucie wyrzuconych pieniędzy w błoto. Jak powszechnie wiadomo najlepszą formą reklamy a w tym przypadku antyreklamy jest poczta pantoflowa, co w przyszłych sezonach narciarskich właściciele stacji odczują, w szczególności licząc dutki.

2014.12.09 - przykładowy obraz z kamery

W tym roku jednak zarządzający SkiAreną chyba przejrzeli na oczy, ponownie działa tylko nartostrada Puchatek (na dzień 14.12.2014) lecz tym razem, do czasu otwarcia pozostałych nartostrad, obniżone są ceny karnetów - czyli w sumie tak, jak powinno być w poprzednich latach.

W tym wszystkim najdziwniejsze jest to, że właściciele SkiAreny Szrenica nie są chyba świadomi, że zaniedbując swoich klientów tracą ich na rzecz położonej zaledwie 9 kilometrów dalej konkurencji, a mianowicie stacji narciarskiej w Harrachovie. Szklarska Poręba nie straci raczej wiele na popularności, bo stanowi wspaniałą bazę wypadową do południowych sąsiadów i ich dobrze przygotowanych tras narciarskich.

Obraz z kamery pochodzi ze strony sudetylift.com.pl