Szklarska Poręba: Schronisko pod Łabskim Szczytem (nieaktywna)

Schronisko pod Łabskim Szczytem (nieaktywna)

Schronisko pod Łabskim Szczytem

Zobacz obrazy z 21 kamer

Schronisko pod Łabskim w Szklarskiej Porębie

Schronisko PTTK Pod Łabskim Szczytem położone jest na wysokości 1168 m n.p.m. na krawędzi Łabskiego Kotła. Jest to jedno z niewielu schronisk, które zachowały swój unikalny klimat i atmosferę do dnia dzisiejszego. To właśnie tutaj krzyżuje się wiele szlaków turystycznych, dzięki czemu jest to wspaniała baza wypadowa do zwiedzania Karkonoszy. Najważniejszym atutem schroniska są jego właściciele, którzy tworzą przyjemną atmosferę, nie działa to na zasadzie „zostaw pieniądze i spadaj” – właściciele są pomocni, bardzo mili oraz w razie potrzeby ostrzegą przed zbliżającą się złą pogodą. Sprzęty w schronisku są zasilane z agregatów oraz akumulatorów, więc może zaistnieć sytuacja że nie będzie prądu, dla jednych jest to wada dla innych zaleta, powrót do przeszłości. Jednak na dobrą sprawę, w dzisiejszych czasach nie często zdarza nam się spędzić przytulny wieczór przy świecach.

Po odpoczynku w schronisku i zdobyciu Łabskiego Szczytu warto wybrać się na górną krawędź Śnieżnych Kotłów, skąd roztacza się przepiękny widok na Kotlinę Jeleniogórską, stąd już niedaleko do Mokrej Przełęczy, za którą otworem stoją czeskie Karkonosze. Z pod schroniska możemy też podążać szlakiem w stronę Wodospadu Szklarki, przejść spokojnym spacerkiem na Szrenicę lub wybrać się na rozdroże pod Wielkim Szyszakiem. Na początku sierpnia w Szklarskie Porębie odbywa się Festiwal Rowerowy, zaś Łabski Szczyt jest bardzo dobrym obiektem treningowym.

Przykładowy obraz z kamery

Schronisko PTTK pod Łabskim Szczytem widoczne jest na obrazie z kamery, spadzisty zielony dach z widoczną drewnianą dobudówką. Lata temu schronisko nie cieszyło się zbyt dobrą opinią (za rządów poprzednich właścicieli), zaś dziś jest to jedno z najlepiej ocenianych przez turystów schronisko w Karkonoszach.