Szklarska Poręba: SKI Arena Szrenica (nieaktywna)

SKI Arena Szrenica (nieaktywna)

Mieszkanie w centrum Karpacza sprzedam

Widok na dolną stację SKI Arena Szrenica w Szklarskiej Porębie

Zobacz obrazy z 21 kamer

Widok na dolną stację SKI Arena Szrenica w Szklarskiej Porębie

Szklarska Poręba, to bardzo ciekawe miasteczko położone w województwie dolnośląskim, tuż przy międzynarodowej trasie E 65. Miejscowość usytuowana jest w pięknej dolinie rzeki Kamiennej oraz jej dopływów. Szklarska Poręba znana jest zarówno miłośnikom letnich wypraw górskich, jak i amatorom białego szaleństwa. Tutejszy ośrodek narciarski SkiArena Szrenica jest jednym z najpopularniejszych w Polsce, choć w ostatnich latach, za sprawą słabych zim, stracił w oczach narciarzy.

SkiArena Szrenica pochwalić się może bardzo ciekawymi i urozmaiconymi trasami narciarskimi. Bez wątpienia należą one do najciekawszych w Sudetach. Niestety jak na dzisiejsze standardy trasy są dość wąskie, lecz wytrawnych i dobrze jeżdżących narciarzy, w przypadku śnieżnej zimy, z pewnością zachwycą.

Szklane oko kamery skierowane zostało na dolne stacje dwóch kolejek krzesełkowych. Kolej po lewej stronie, to wysłużona już Szrenica I, na mapie ośrodka oznaczona literą A. Jej długość wynosi 1417 metrów i sięga mniej więcej połowy stoku, gdzie swój początek mają dwie kolejki (krzesełkowa - 1341 metrów oraz orczyk -1390 metrów) biegnące na sam szczyt.

2016.12.10 - Przykładowy obraz z kamery

Przykładowe zdjęcie ze SKI Arena Szrenica w Szklarskiej Porębie

Natomiast po prawej stronie, widoczna jest nowoczesna, sześcioosobowa kolejka krzesełkowa, zwana Karkonosz-Express. Biegnie prawie, że do samej Hali Szrenickiej, a jej długość wynosi 2393 metry. Na Hali Szrenickiej znajdują się dwa wyciągi o długości około 650 metrów. W obrębie ośrodka działa jeszcze jeden wyciąg, który przebiega tuż przy górnej stacji kolejki Karkonosz-Express. Zbiega ze szczytu Szrenicy do dolnej partii Hali Szrenickiej.

Obraz z kamery pochodzi ze strony szklarskaporeba.com.pl