Szklarska Poręba: Świąteczny Kamień wyciąg narciarski (nieaktywna)

Świąteczny Kamień wyciąg narciarski (nieaktywna)

Mieszkanie w centrum Karpacza sprzedam

Świąteczny Kamień wyciąg narciarski

Zobacz obrazy z 21 kamer

Wyciąg na Świąteczny Kamień w Szklarskiej Porębie

Prawie jak na tacy mamy przed sobą trzy szczyty należące do polskiej części Karkonoszy, począwszy od lewej Wielki Szyszak (1509 m n.p.m.), Śnieżne Kotły, Łabski Szczyt (1471 m n.p.m.), a po prawej Szrenica (1362 m n.p.m.). Na Wielkiego Szyszaka możemy wejść od strony wschodniej, po drodze wybudowanej z kamiennych płyt, na szczyt nie prowadzi żaden oznakowany szlak. Krótki opis zdobycia za jednym zamachem Szrenicy oraz Łabskiego Szczytu znajdziecie w dziale Archiwalne kamery po kliknięciu w odnośnik: Karkonosze Łabski Szczyt. Opisany szlak jest wprost idealny na całodzienną wędrówkę.

Szklarska Poręba przyciąga swoim pięknem przez cały rok, wiosną zobaczymy tu powracającą do życia przyrodę oraz wielu turystów przemierzających szlaki. Jesienią mamy szansę ujrzeć przyrodę w wielu kolorach. Zimą zaś, Szklarska Poręba jest jednym z największych kurortów narciarskich w Polsce. Znajduje się tu jedna z najpopularniejszych stacji narciarskich w naszym kraju – SkiArena Szrenica.

Przykładowy obraz z kamery

Zbliżenie kamery ukazuje górną część wyciągu Karkonosze-Express. Długość wyciągu orczykowego na Świątecznym Kamieniu to 835 metrów, a jego przepustowość wynosi 1400 osób na godzinę. Trasa w całości jest naśnieżana i ratrakowana, nie jest niestety oświetlona co uniemożliwia jazdę na nartach po zmroku. Zdecydowanie, każdy kto chociaż raz odwiedził Szklarską Porębę powinien zdobyć Łabski Szczyt oraz Szrenicę, a w szczególności odwiedzić wspaniałe schronisko pod Łabskim Szczytem gdzie właściciele dbają o zachowanie dawnego klimatu górskiego schroniska.